Teksti suurus:
A A A

Võrumaa maleva aasta parim kaitseliitlane ja naiskodukaitsja

15.11.2021Kaitseliidu Võrumaa maleva aasta parim kaitseliitlane 2021
MAKSIM NIKITIN

Seltskondade kujunemisel mängivad rolli ühised huvid, tõekspidamised ning missioonitunne, mis igale vabatahtlikule on olulised. Kaitseliidu Võrumaa Maleva lahingkompanii 1. rühm ei ole niisama struktuur Exceli tabelis, vaid sõpruskond, kes jagavad ühiseid väärtusi, mille keskmeks on ausus, kohusetunne ning rõõmus meel. Need on omadused, mille toovad välja Kaitseliidu Võrumaa maleva lahingkompanii 1. rühma võitlejad, iseloomustamaks Maksim’i kui potentsiaalset Võrumaa maleva aasta kaitseliitlast.

Mälestusi ja seikasid on Maksim’ist palju rääkida. Maksim’i vanemad on vene rahvusest ning sellest tulenevalt oli ta üks nendest halli passi omanikest, kellest meedia on armastanud rääkida kui inimestest, kes ei soovi Eesti ühiskonda integreeruda. Maksim on seevastu vastupidine näide – Ta õppis selgeks Eesti keele, omandas hea hariduse ning Eesti kodakondsuse ning on seadnud enda üheks prioriteediks inimeste aitamise ja õpetamise. Ta tegeleb hobi korras kogemusnõustamisega ning töötab IT ja riigikaitse õpetajana. 

Tema suureks eesmärgiks oli täpsuslaskuri kursuse läbimine, mis ei ole kõige lihtsamate kursuste killast. Ta alustas iseseisva treeninguga, osales laskevõistlustel ning valmistus kursuseks pühendumusega, mis eraldi vajaks tunnustamist. 2021. aasta suvel õnnestus Maksim’il oma eesmärk täita ning ta määrati täpsuslaskuri ametikohale. See oli ühe mehe unistuse täitumine, mis tõstis motivatsiooni ja aitas püstitada järgmised eesmärgid. Varasemalt samal aastal, läbis ta laskursanitari kursuse ning juba mõlgutab mõtteid snaipri eriala omandamisest.

Maksim Nikitin on mees, kes on paljudele eeskujuks ja väärib tunnustamist. Me ei pea siin silmas mitte ainult oma rühma liikmeid vaid ka neid noori õpilasi, kellele Maksim õpetab riigikaitset ja sellega seonduvat. Maksim on sõber suure algustähega, kes on alati olemas. Tema lugu on inspireeriv ning vääriks eraldi tunnustamist, et ka teised julgeksid pürgida oma unistuste suunas ning seada õilsaid eesmärke.


 


Naiskodukaitse Võrumaa ringkonna aasta parim naiskodukaitsja 2021
REILI JÄÄDMAA

Reili oli enne Naiskodukaitsesse asutumist aktiivne kodutütar. Naiskodukaitsega liitumine oli tema jaoks loomulik jätk. Hetkel on Reili lõpetamas õpinguid Tartu Ülikoolis ja alustanud tööd reisikonsultandina. Kohustusi on palju, kuid tal on imeline oskus oma aega planeerida. Reili jaoks on olulisel kohal enesearendus ja oma oskuste täiendamine ja erialaoskuste juurde õppimine. Ta on öelnud, et kui ta noorena osales üritustel seetõttu, et teda ootas ees tore seltskond ja koostegutsemise võimalus, siis nüüd lisandunud suur soov end naiskodukaitsjana arendada. Ta on naine, kes soovib areneda ja seeläbi panustada teadlikumalt ühiskonda.
Tegutsemas näeb Reilit kõikjal, olgu selleks avalikul üritusel Naiskodukaitse tutvustamine, militaarspordivõistlus, laskepäevad, motivatsiooniüritused, Sinilille-kampaania, NAK, toitlustamine, KL ürituste toetamine (nt vastutegevus Pitka 2021), meeskonnaga ringkonna korraldavate ürituste planeerimine. Seda nimekirja võiks jäädagi kirjutama. Üritustel osalemine ei ole Reili jaoks kohustus, vaid pigem võimalus. Võimalus panustada, õppida ja koos heade kaaslastega üheskoos tegutseda. Reili on meie ringkonna särasilm ja tähesära.
See, millise imetlusega Reili räägib Naiskodukaitsest, on südantsoojendav. Naiskodukaitsjaks olemine on tema elustiil. Reili on naistele eeskujuks – see optimism, töökus, tegutsemisvõimsus, motiveeritus, teotahe, väljakutsete seadmine endale ja nende poole püüdlemine. Võib julgelt väita, et Reili motiveerib ja innustab oma olemusega ka paljusid teisi tegevliikmeid.